palmares

Un Club de Vela amb un ampli palmarés esportiu

Los regatistas, representantes del Club Náutico de Sitges, han alcanzado, a los largo de los más de 40 años de história, éxitos deportivos al más alto nivel deportivo.

 

 2010

 _______________________________________________________

 

 

A.- RECONEIXEMENTS ESPORTIUS CN Sitges

Josep Mª Robert i Butí

Alberto Torné Vazquez i Beto Torné Muñoz

Clàudia Puig Güell

 

B.- ALTRES RECONEIXEMENTS ALS NOSTRES ESPORTISTES

REGATISTA JUVENIL CON MAYOR PROYECCIÓN DEL AÑO

Real Federación Española de Vela

- Oriol Mahiques Bartolomé

LLICÈNCIA d’HONOR DE LA RFEV

- Oriol Mahiques Bartolomé

- Oriol Castellà Ferrerón

RANKING FCV – Patí a Vela. Club Nàutic de Sitges, 1er Classificat

 

C.- ELS NOSTRES ESPORTISTES, Regates fora del CNS

Campionat de Catalunya de Patí Sènior

Oriol Mahiques Campió segona categoria

Javier Oros Tercer classificat segona categoria

Oriol Castellà, tercer classificat primera categoria

Lluís Albert Bonals Campió veterà

Clàudia Puig Primera fèmina

 

Campionat de Catalunya de Patí per Equips

Equip Sènior, Subcampió

Equip Junior, Subcampió

 

Campionat de Espanya de Patí

Oriol Castellà, subcampió absolut

Josep M. Robert subcampió veterans

 

Copa Espanya de Patí Sènior

Oriol Mahiques, Campió absolut

Josep Mª Robert, Tercer

Clàudia Puig, Primera fèmina

 

Campionat Europa de Patí

Oriol Mahiques, Campió de segona categoria (Patí Sènior)

Oriol Castellà, Tercer classificat de primera categoria (Patí Sènior)

Adrià Marquez, Subcampió (Patí junior)

Max Birk, Tercer classificat (Patí junior)

 

Setmana Catalana de Vela

 

Oriol Mahiques, Campió de segona categoria i Subcampió a la general (Patí Sènior)

Berta Mahiques, Subcampiona (Patí Junior)

Alberto Torné i Beto Torné Campions absoluts de Catamarà

 

Campionat de Catalunya de Catamarà

 

Alberto Torné i Beto Torné Campions absoluts

 

Capitonat Espanya de Catamarà

 

Alberto Torné i Beto Torné Subcampions classe Catamarà F-18

 

Copa Espanya Catamarà

 

Alberto Torné i Beto Torné Campions classe Catamarà F-18

 

D.- TROFEUS CELEBRATS AL CNS

 

TROFEU RIVIERA PATÍ 2010

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT – Bernd Wunderling

2on CLASSIFICAT – Carlos Davila

3er CLASSIFICAT – Xavier Roca

 

TROFEU COMEBACK

Patí a Vela 1ª

1er CLASSIFICAT – Uri Castellà

2on CLASSIFICAT – Jordi Maré

3er CLASSIFICAT – Josep M. Robert

Patí a Vela 2ª

1er CLASSIFICAT – Oriol Mahiques

2on CLASSIFICAT – Carlos Davila

3er CLASSIFICAT –    Oriol Puig

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT – Adrià Alvarez

2on CLASSIFICAT – Anna Riba

3er CLASSIFICAT – Berta Mahiques

 

VI Trofeu GERARDO CARRERA 2010

Patí a Vela¡ 1er CLASSIFICAT – Oriol Mahiques

Patí Júnior 1er CLASSIFICAT – Adrià Alvarez

Catamarà 1er CLASSIFICAT – Katrin Naumann

 

TROFEU Josep Mª Matas 2010

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT – Oriol Mahiques

2on CLASSIFICAT – Josep Mª Robert

3er CLASSIFICAT – Uri Catellà

Patí Junior

1er CLASSIFICAT – Adrià Alvarez

2on CLASSIFICAT – Nicole Marquez

3er CLASSIFICAT – Marc Maré

Catamarà

1er CLASSIFICAT – Lluís Domenech

2on CLASSIFICAT – David Martínez / Imma Sala

3er CLASSIFICAT – Katrin Naumann / Laura Porrera

Monobucs

1er CLASSIFICAT – Leandro Marquez

2on CLASSIFICAT – Cristian Montalvo

 

6.- VI Trofeu ALF

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT – Quim Esteba (CN Tamariu)

2on CLASSIFICAT – Josep Mª Robert

3er CLASSIFICAT – Yannick Marquez

Patí Junior

1er CLASSIFICAT – Angel Aso (CN El Masnou)

2on CLASSIFICAT – Alvar Aso (CN El Masnou)

3er CLASSIFICAT – Adrià Alvarez Forment

Catamarà

1er CLASSIFICAT – Oscar Quirante

2on CLASSIFICAT – David Martinez / Sandra Martinez

3er CLASSIFICAT – Lluís Domenech

Monobucs

1er CLASSIFICAT – Pere Andreu / Nuria Ester Garcia

2on CLASSIFICAT – Leandro Marquez / Renee Bernard

Optipist

1er CLASSIFICAT – Nacho Davila

2on CLASSIFICAT – Marta Davila

3er CLASSIFICAT – Pol Zobel

 

7.- Copes d’Or de Sitges 2010

Patí a Vela 1ª

1er CLASSIFICAT – Josep M Robert

2on CLASSIFICAT – Jordi Mare

3er CLASSIFICAT – Bernd Wunderling

Patí a Vela 2ª

1er CLASSIFICAT – Clàudia Puig

2on CLASSIFICAT – Adrià Marquez

3er CLASSIFICAT – Oriol Puig

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT – Adrià Alvarez

2on CLASSIFICAT – Anna Rita Riba

3er CLASSIFICAT – Georgina Riba

Catamarà

1er CLASSIFICAT – Cesc Cernuda / Jordi Sanchez

2on CLASSIFICAT – Oriol Nuet / Juan Miguel

3er CLASSIFICAT – Lluís Domenech

Monobucs

1er CLASSIFICAT – Leandro Marquez / Mar Caro

2on CLASSIFICAT – Pere Andreu Ubach / Nuria Ester Garcia

3er CLASSIFICAT – Cristian Montalbo

8.- TROFEU REGULARITAT 2010

 

TROFEU REGULARITAT 2010 – HIVERN

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –    Jordi Maré

2on CLASSIFICAT –   Josep M. Robert

3er CLASSIFICAT –    Bernd Wunderling

4rt CLASSIFICAT-      Javier Orós

5è CLASSIFICAT-       Yannick Marquez

Patí Júnior (Regularitat Hivern/Estiu)

1er CLASSIFICAT –    Adrià Alvarez

2on CLASSIFICAT –   Marc Maré

3er CLASSIFICAT –    Nicole Marquez

Catamarà (Regularitat Hivern/Estiu)

1er CLASSIFICAT –    David Martínez / Imma Sala

2on CLASSIFICAT –   Katrin Naumann

3er CLASSIFICAT –    Carles Maicas / Arnau Bosch

Monobucs (Regularitat Hiver/Estiu)

1er CLASSIFICAT –    Leandro Marquez / Santiago Conde

2on CLASSIFICAT –   Pere Andre Ubach

3er CLASSIFICAT –    Cristian Montalbo

 

TROFEU REGULARITAT 2010 – ESTIU

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –    Josep M Robert

2on CLASSIFICAT –  Jordi Maré

3er CLASSIFICAT –    Eduard Prats

 

TROFEU REGULARITAT 2010 – AGOST (Divendres)

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –    Jordi Maré

2on CLASSIFICAT –  Josep M Robert

3er CLASSIFICAT –    Carlos Davila

 

TROFEU REGULARITAT 2010 – FESTA MAJOR (Dimecres)

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT – Jordi Maré

Patí Junior

1er CLASSIFICAT – Nicole Marquez

 

 

 

 

 

2009

 _______________________________________________________

 

 

Campionats i Copes, resultats dels nostres esportistes

 

Campionat de Catalunya de Patí Junior (Club Marítim Torredembarra)

Oriol Mahiques, Campió

Campionat d’Europa de Patí Junior

Oriol Mahiques, Campió

Clàudia Puig, Primera Fèmina

Campionat de Catalunya de Patí a Júnior per Equips (C. M. Cubelles)

Equip format per Clàudia Puig, Oriol Mahiques i Max Brik, Campió

Campionat d’Espanya de Patí Junior (Club de Vela la Devesa, València)

Oriol Mahiques, Campió

Clàudia Puig, Primera Fèmina

Copa d’Espanya (Club de M de Sitges)

Yannick Marquez, Campió de Patí Sènior

Josep Mª Robert, Primer Veterà

Oriol Mahiques, Campió de Patí Júnior

Clàudia Puig, Primera Fèmina

 

Campionat de Catalunya de Patí a Vela per Equips (C. M. Cubelles)

Equip format per Josep Mª Robert, Oriol Castellà, Xavier Roca, Bernd Wunderling i Jordi Maré, Campió

Campionat d’Europa de Patí a Vela (Sant Antoni de Calonge)

Oriol Castellà, Campió

Trofeu Spain-Tir de Patí a Vela (Club Marítim Cubells)

Javier Orós, Campió absolut

Trofeu Guido Depoorter (Sant Antoni de Calonge)

Javier Orós, Campió de 2ª categoria

Trofeu de Plata (Club Nàutic de Castelldefels)

Yannick Marquez, Campió Patí Sènior

Max Birk , Campió Patí Junior

Trofeu Sant Joan – Imperial Tarraco

Oriol Mahiques, campió Junior

Jordi Maré, Campió 1ª Sènior

 

 

Regates i Trofeus celebrats al Nàutic Sitges

 

1.- II TROFEU MEMORIAL PRESIDENT CARBONELL

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –   XAVIER ROCA

2on CLASSIFICAT – BERND WUNDERLING

3er CLASSIFICAT –   JOSEP Mª ROBERT

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT –   IÑIGO PUIG

 

2.- TROFEU RIVIERA PATÍ

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT – Xavier Roca

2on CLASSIFICAT – Josep Mª Robert

3er CLASSIFICAT – Jordi Maré

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT – Claudia Puig

2on CLASSIFICAT – Iñigo Puig

 

3.- V Trofeu GERARDO CARRERA

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT – Oriol Castellà

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT – Claudia Pug

Catamarà

1er CLASSIFICAT – Wim Heuninck

 

4.- TROFEU Josep Mª Matas

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT – Xavier Roca

2on CLASSIFICAT – Jannick Marquez

3er CLASSIFICAT – Jordi Mare

Catamarà

1er CLASSIFICAT – Lluís Domenech

Optimist

1er CLASSIFICAT – Eric Zobel

2on CLASSIFICAT – Pol Zobel

3er CLASSIFICAT – Nacho Davila

4rt CLASSIFICAT – Marta Davila

 

5.- Copes d’Or de Sitges

Patí a Vela 1ª

1er CLASSIFICAT – Xavier Gonzalez (CN El Masnou)

2on CLASSIFICAT – Gerard Demàs (CN Vilanova)

3er CLASSIFICAT – Joan Carlos Campo (CM Castelldefels)

Patí a Vela 2ª

1er CLASSIFICAT – Oriol Maiques

2on CLASSIFICAT – Gabriel Rosiñol (C Vela Platja Llarga)

3er CLASSIFICAT – Andreas Bredendiek (Dusseldorf Y C)

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT – Iñigo Puig

2on CLASSIFICAT – Adrià Marquez

3er CLASSIFICAT – Max Birk

Catamarà

1er CLASSIFICAT – Oriol Nuet – Juan Miguel Bellot

2on CLASSIFICAT – Alberto Torner – Beto Torner

3er CLASSIFICAT – Matias Ibarra – Alex Domenech

6.- V Trofeu ALF

Patí a Vela 1ª

1er CLASSIFICAT – Xavier Roca

2on CLASSIFICAT – Bernd Wunderling

3er CLASSIFICAT – Jordi Maré

Patí a Vela 2ª

1er CLASSIFICAT – Oriol Mahiques

2on CLASSIFICAT – Gabriel Rosiñol (C V Platja Llarga)

3er CLASSIFICAT – Mª Antonia Gonzalez (CM Castelldefels)

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT – Pol Alvarez-Botella (CM Cubelles)

2on CLASSIFICAT – Claudia Puig

3er CLASSIFICAT – Claudia Echevarria (CN Torredembarra)

Catamarà

1er CLASSIFICAT – Nico Capo – Arnau Bosch

2on CLASSIFICAT – David i Sandra Martinez

3er CLASSIFICAT – Katreen Naumann – Laura Porrera

Monobucs

1er CLASSIFICAT – Pere Andreu Ubach

2on CLASSIFICAT – Albert Gironés

3er CLASSIFICAT – Patsy Wunderling

Optimist

1er CLASSIFICAT –  Eric Zobel

2on CLASSIFICAT – Pol Zobel

3er CLASSIFICAT – Nacho Davila

 

7.- IV TROFEU MUNDIAL ESCORING

Tradicional trofeu amb regal per a tots els participants

 

8.- TROFEU REGULARITAT 2009

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –   Xavier Roca

2on CLASSIFICAT – Josep Mª Robert

3er CLASSIFICAT –   Jordi Maré

4rt CLASSIFICAT-   Bernd Wunderling

5è CLASSIFICAT- Eduard Prats

Reconeixement:  10 amb més assistència: Bernd Wunderling, Jordi Maré, Albert Bonals, Carlos Davila, Josep Mª Robert, Angel Serrano, Xavier Roca, Agustí Luengo, Gerard Delmàs, JuanLuis Royo

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT –   Max Birk

2on CLASSIFICAT – Adrià Marquez

3er CLASSIFICAT –   Oriol Mahiques

Catamarà

1er CLASSIFICAT –   David Martinez

Monobucs

1er CLASSIFICAT – Pere Andreu Ubach

 


Distincions rebudes pels nostres socis i esportistes

 

XXIV Nit de l’Esport sitgetà

Gisela Rottge (esportista de windsurf, pel seu coratge i exemple per a la gent gran)

Oriol Mahiques Bartolomé (pels seus èxits esportius)

Oriol Castellà Ferrerón (pels seus èxits esportius)

 

 

 

 

2008

________________________________________________________

2008  Campionats i Copes, resultats dels nostres esportistes

 

Campionat Espanya Junior

Oriol Mahiques Bartolomé, Campió per segon any consecutiu

Claudia Puig Güell, Primera fèmina

Estrella Martinez Rami, Segona fèmina

Campionat de Catalunya Junior

Oriol Mahiques Bartolomé, Campió per tercer any consecutiu

Claudia Puig Güell, Subcampiona primera fèmina

Campionat d’Europa Junior

Oriol Mahiques Bartolomé, Campió

Clàudia Puig, Subcampiona

Setmana Catalana de Vela

Oriol Mahiques Bartolomé, Campió Junior  (per cinquè any consecutiu)

Carlos Ordeig Pomés, Campió de segona categoria sènior

 

Trofeu ADIPAV Junior

Claudia Puig Güell, Primer classificat

Iñigo Puig Güell, Segon classificat

 

 

 

II Volta a  Menorca

Yannick Marquez, Primer classificat

Julián Vinué Biarnés, Segon classificat

Xavier Roca, Primer classificat a la Regata de Classificació


Gran Premi Barcelona

Xavier Roca, Primer classificat

 

Trofeu de Plata Castelldefels

Xavier Roca, Primer classificat

 

Regata de la Mercè

Xavier Roca, Primer classificat

 

 

2008 Trofeus i Regates celebrades al nostre Club


1.- TROFEU CNS  2007

 

Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –     XAVIER ROCA

2on CLASSIFICAT –     JAUME LLOBET (Club de Mar)

3er CLASSIFICAT –     KIKO IGUAL (El Masnou)

 

Catamarà

1er CLASSIFICAT –     PHILIP GRIPHITS (C. Marítim Port Ginesta)

2on CLASSIFICAT –     DAVID ROSEL (C. Marítim Port Ginesta)

3er CLASSIFICAT –     LLUIS DOMENECH

 

 

2.- TROFEU MEMORIAL PRESIDENT CARBONELL 2008


Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –     JULIAN VINUE

2on CLASSIFICAT –     XAVIER ROCA

3er CLASSIFICAT –     GERARD DELMAS

 

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT –     ORIOL MAHIQUES

2on CLASSIFICAT –     ANNA RIBA MASSSO

3er CLASSIFICAT –     IÑIGO PUIG

 


3.- TROFEU RIVIERA  2008


Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –     XAVIER ROCA

2on CLASSIFICAT –     JULIAN VINUE

3er CLASSIFICAT –     JORDI MARE

 

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT –     ORIOL MAHIQUES

2on CLASSIFICAT –     CLAUDIA PUIG

3er CLASSIFICAT –     IÑIGO PUIG

 

 

4.- IV TROFEU MEMORIAL GERARDO CARRERA 2008 

1er.   PATI                    Xavier ROCA

1er.   CATA                  Albert GIRONES

 

 

5.- IV TROFEU ALF 2008 


Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –     XAVIER ROCA

2on CLASSIFICAT –     JOSEO Mª ROBERT

3er CLASSIFICAT –     EDUARD PRATS

 

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT –     ORIOL MAHIQUES

 


6.- TROFEU MATAS  2008


Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –     BERND WUNDERLING

2on CLASSIFICAT –     XAVIER ROCA

3er CLASSIFICAT –     EDUARD PRATS

 

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT –     ORIOL MAHIQUES

2on CLASSIFICAT –     ANNA RIBA MASSO

 

 

7.- III REGATA BODEGAS TORRES 2008 


Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –     ORIOL CASTELLA

2on CLASSIFICAT –     JORDI MARE

3er CLASSIFICAT –     CARLES ORDEIG

 

 

8.- COPES d’OR 2008


Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –     Xavi ROCA

2on CLASSIFICAT –     Eduard SERRES (C.V. Platja Llarga de Tarragona)

3er CLASSIFICAT –     Josep Mª ROBERT

 

Patí Júnior

1er CLASSIFICAT –     Max BIRK

2on CLASSIFICAT –     Oriol MAHIQUES

3er CLASSIFICAT –     Claudia PUIG

 

Catamarà

1er CLASSIFICAT –     Marc VERDAGUER (La Surferade Girona)

2on CLASSIFICAT –     Oacar QUIRANTE

3er CLASSIFICAT –     Philip GRIFFITS (C:N: PORT GINESTA)

 

 

9.- CAMPIONAT DE WINDSURF FEMENI 2008


1ra CLASSIFICADA –   Silvia PALA

2na CLASSIFICADA -  INMA SALA

3ra CLASSIFICADA-    MONTSE MASSÓ



10.- TROFEU REGULARITAT 2008


Patí a Vela

1er CLASSIFICAT –     Xavier Roca

2on CLASSIFICAT –     Jordi Maré

3er CLASSIFICAT –     Albert Bonals

4rt CLASSIFICAT        Carlos Davila

5è CLASSIFICAT         Edu Prats


Patí Júnior

1er CLASSIFICAT –     Iñigo Puig

2on CLASSIFICAT –     Max Birk

3er CLASSIFICAT –     Oriol Maiques

 

Catamarà

1er CLASSIFICAT –     David Martínez – Santi Vergés

2on CLASSIFICAT –     Oscar Quirante

3er CLASSIFICAT –     Jordi Figuerola

 

11.- TROFEU ESCORING 2008 

Patí a Vela:       Oriol Mahiques

Patí Junior:

1er       Oriol Mahiques

2on       Max Birk

3er       Iñigo Puig

 

 

2008 Altres celebrades al Nàutic Sitges

Trofeu RIVIERA de formula windsurfing

Campionat de Catalunya de Patí a vela

 

 

 

2008 Distincions rebudes pels nostres socis:

- Jaume Rogé i Vilaseca:

Distinció Especial per la seva tasca com a President del Club.

 

- Oriol Castellà i Ferrerón:

Màxim reconeixement com a Campió d’Europa a la “XXIII Nit de l’Esport Sitgetà”

 

- Oriol Mahiques Bartolomé:

Llicència d’Honor  de la Real Federación Espanyola de Vela

Reconeixement pel “triplet” aconseguit (Catalunya, Espanya i Europa)

Màxim reconeixement com a Campió d’Europa a la “XXIII Nit de l’Esport Sitgetà”

 

- Claudia Puig Güell:

Reconeixement ADIPAV, Primera fèmina 2008

 

- Xavier Roca Vilalta:

Millor patró de l’any, FCV

Segon al Circuit Spain-Tir

 

2008 Distincions rebudes pel nostre Club

VELA DE PLATI 2008 (màxima distinció), Federació Catalana de Vela

Els comentaris estan tancats.